Efektīva metode potences traucējumu ārstēšanai!

Jaunums vīriešiem –  erektilās disfunkcijas ārstēšanai!

Erektilās disfunkcijas ārstēšana.

Medicīnas sabiedrībā ARS ir jauna fizikālās terapijas metode – triecienviļņu terapija (zemas intensitātes), ko sekmīgi izmanto erektilās disfunkcijas ārstēšanai.

Ar jaunās metodes iespējām iepazīstina urologs Kirils Ivanovs

Kas ir erektilā disfunkcija?

Vīrišķās potences traucējumus – erektilo disfunkciju (ED) bieži vien izraisa ikdienas stress. Kad stresa stāvoklis beidzas un ikdienas spriedze vairs netraucē, erektilā disfunkcija parasti izzūd. Ja stress ir ilgstošs, potences traucējumi kļūst aizvien biežāki un dziļāki, tādējādi stresa līmenis paaugstinās vēl vairāk un rada nopietnus draudus partnerattiecībām. Lielai daļai vīriešu ED var būt viens no pirmajiem dažu fizisko slimību simptomiem.

Erektilā disfunkcija ir vīrieša nespēja sasniegt un uzturēt erekciju tik ilgi, lai izdotos veiksmīgs dzimumakts. Ja problēma nepāriet 6 mēnešu laikā, ieteicams doties pie urologa, lai veiktu atbilstošus izmeklējumus un uzsāktu ārstēšanu. ED var ļoti negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti, radot papildus psihoemocionālo spriedzi, tāpēc nevajadzētu gaidīt. Ja erekcijas traucējumi kļūst aizvien biežāki un nepāriet, ja to iemesls nav loģiski izskaidrojams, piemēram, ar hronisku stresu, nogurumu, pārslodzi utt., tad labāk doties pie ārsta ātrāk.

Daži fakti:

 • Epidemioloģiskie pētījumi liecina, ka pasaulē aptuveni 1 no 10 vīriešiem cieš no erektilās disfunkcijas.
 • ED visbiežāk attīstās gadu gaitā. Pēc 60 gadu vecuma tā mēdz būt apmēram 30 % vīriešu.
 • Statistika liecina, ka 8 gadījumos no 10 erektilās disfunkcijas cēlonis ir saistīts ar fiziskām pārmaiņām organismā.

Erektilās disfunkcijas biežākie iemesli:  

 • Pievadošo asinsvadu sašaurināšanās, kas pasliktina asinsriti un asiņu plūsmu uz dzimumlocekli.
 • Metabolais sindroms – kombinēti cukura vielmaiņas traucējumi, kas palielina risku saslimt ar 2. tipa cukura diabētu un sirds un asinsvadu slimībām.
 • Riska faktori, kas veicina artēriju sašaurināšanos: vecums, augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis asinīs, smēķēšana, cukura diabēts, aptaukošanās, alkohola un narkotiku lietošana u.c.
 • Slimības, kas skar nervu sistēmu un tādējādi ietekmē dzimumlocekļa inervāciju, piemēram, dažādas polineiropātijas, multiplā skleroze, Parkinsona slimība, insults u.c.
 • Traumēti/ saspiesti nervi, kas inervē dzimumlocekli, piemēram, muguras traumas, iegurņa lūzumi, operācijas dzimumlocekļa tuvumā, dzimumorgānu staru terapija u.c., arī ilgstoša riteņbraukšana var īslaicīgi negatīvi ietekmēt potenci.
 • Dažādu medikamentu blakusefekti, to var radīt antidepresanti, zāles pret augstu asinsspiedienu, daži diurētiskie līdzekļi.

Zināšanai:

Potences traucējumi vairāk mēdz būt vīriešiem pēc 50 gadu vecuma, kuriem prostatas palielināšanās var radīt urinācijas traucējumus. Biežāk tas skar smēķētājus, kā arī tad, ja ir kādas hroniskas kaites, piemēram, cukura diabēts u.c.

Potences traucējumi var būt saistīti arī ar dabisko novecošanos, tomēr parasti tos izraisa konkrētas veselības problēmas, bet tās ar mūsdienu ārstēšanas iespējām var atrisināt.

Erektīlās disfunkcijas ārstēšanas iespējas

Potences traucējumu ārstēšana ir atkarīga no tā, vai mēs spējam novērst iemeslu. Hormonālo pārmaiņu radīto ED var novērst kompensējot trūkstošos hormonus. Ja iemesls nav novēršams, piemēram, ja ir neiroloģiski traucējumi, cukura diabēts, ateroskleroze u.c., tad izvēlas simptomātisko terapiju ar medikamentiem, injekcijām, vakuuma ierīcēm, protēzēm vai operāciju. Tas nodrošina tūlītēju vai ilgtermiņa potenci, neietekmējot slimības iemeslu.

Jaunums! Ļoti efektīva ED ārstēšanā ir fizikālās terapijas metode, kurā izmanto triecienviļņus. Medicīnas sabiedrībā ARS ir pieejama vācu medicīnisko iekārtu ražotāja Dornier MedTech jaunākās paaudzes premium klases iekārta Aries, kas varētu vīriešiem ar asinsvadu un perifērās nervu sistēmas patoloģijām palīdzēt daļēji vai pilnībā atgūt dabisku erekciju.

Triecienviļņu terapijas priekšrocības

Ekstrakorporālā ( ārpusķermeņa) triecienviļņu terapija (ESWT) nav invazīva procedūra, to veic ambulatori – pēc tās tūdaļ var atgriezties savās ikdienas gaitās. Triecienviļņu impulsi tiek ģenerēti ārpus ķermeņa un ar uzgaļa aplikatoru tiek novirzīti uz vietu, kas rada diskomfortu. Impulsi iekustina dabiskos mehānismus, kas gādā par audu atjaunošanos. Dzimumlocekļa audos veidojas jauni sīkie asinsvadi, tādējādi pastiprinās dzimumlocekļa apasiņošana. Tā atjauno arī dzimumlocekļa kavernozos ķermeņus un mazo nervu šķiedru galiņus, – tas ir ļoti svarīgi smēķētājiem ar ilgu stāžu un cukura diabēta slimniekiem. Triecienviļņu procedūras nodrošina patoģenētisko terapiju – likvidē audos patoloģiskos procesus, kas izraisa erektilo disfunkciju. Pēc terapijas ir iespēja vai nu pilnībā atteikties vai radikāli samazināt erekciju stimulējošo medikamentu lietošanu.

Zināšanai:

 • Pirms triecienviļņu terapijas procedūru uzsākšanas ir nepieciešama urologa konsultācija, lai noteiktu ārstēšanas taktiku.
 • Triecienviļņu terapijā izmanto zemas jaudas mehāniskos impulsus, kam papildus nav nepieciešama jebkāda medicīniska aprūpe.
 • Procedūra, ko veic pēc Dornier Smart Focus tehnoloģijas, nav sāpīga, tā ir viegli panesama, nav nekādas nepieciešamības izmantot jebkādus atsāpinošus līdzekļus.
 • Lai gūtu vēlamo efektu nepieciešams veikt 6 – 12 procedūras, ievērojot intervālu 2 reizes nedēļā.
 • Vienas procedūras cena ir 45.00 EUR*

*  Vienas procedūras IEPAZĪŠANĀS CENA ar 30% atlaidi – 31.50 EUR (līdz  31.07.2015.)

Procedūras raksturojums 

 • neinvazīva
 • ambulatora
 • nesāpīga
 • var veikt vienlaikus ar jebkuru citu terapiju

ED + ESWT – svarīgākie ieguvumi

Klīniskajos pētījumos ir pierādīts, ka triecienviļņu terapija:

 • Uzlabo kavernozās gludās muskulatūras apasiņošanu, – tā ir iesaistīta erekcijas procesā
 • Stimulē angioģenēzi – jaunu asinsvadu veidošanos
 • Atjauno sīko nervu šķiedru galus.

Vairāk informācijas par triecienviļņu terapiju lasi šeit.  

Comments are closed.