Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Datortomogrāfija

Datortomogrāfija

Daudzslāņu datortomogrāfija (CT) ir moderna izmeklēšanas metode, kurā apvienots jonizējošais starojums un sarežģītas datortehnoloģijas. Izmeklējuma laikā iegūst ļoti daudz, ap 1000, izmeklējamā orgāna šķērsgriezuma attēlus, ik pēc kāda konkrēta attāluma, kas tiek elektroniski apstrādāti, iegūstot trīsdimensiju un divdimensiju attēlus, ko var rekonstruēt jebkurā plaknē.

Medicīnas centrā ARS tiek veikti izmeklējumi:

Medicīnas centrā ARS datortomogrāfijas izmeklējumi tiek veikti uz 64 slāņu iekārtas AQUILLION TM 64 un 16 slāņu datortomogrāfa ar pazeminātu starojuma devu Philips Brilliance 16 ar  iDose 4.

Medicīnas centrā ARS veic datortomogrijas izmeklējumus ar  Latvijā vienīgo ambulatorajās veselības aprūpes iestādēs pieejamo, jaunākās paaudzes pazeminātas jonizējošā starojuma devas datortomogrāfu –  Philips Brilliance 16 ar  iDose 4 tehnoloģiju.


Philips Brilliance 16 ar  iDose 4  iteratīvā rekonstrukcijas tehnoloģija ir jaunākais sasniegums un pilnīgi jauna tehnoloģija Philips WiseDose starojuma kontroles programmā.

Aparatūrā izmantotās inovatīvās tehnoloģijas samazina pārbaudes laikā pacientam saņemto radiācijas devu pat par 80 %, būtiski saīsinot izmeklējuma laiku, vienlaikus nodrošinot izcilu attēla kvalitāti.

Zemo starojumu priekšrocības ir ļoti nozīmīgas jebkuram pacientam, tomēr īpaši būtiskas tās ir:

  • bērniem un jauniešiem;
  • gadījumos, kad izmeklējumi jāveic atkārtoti un vairākkārt;
  • pacientiem ar iepriekš akumulētu starojuma devu.

Daudzslāņu datortomogrāfijas iekārtai AQUILION TM 64  ir speciāls programmaprīkojums sirds asinsvadu un citu asinsvadu izmeklēšanai. Ar šo iekārtu izmeklē sirds asinsvadus jeb veic koronarogrāfijas, kuras diagnostiskās vērtības ziņā ir tuvas tiešajai koronāro asinsvadu angiogrāfijai, bet šī metode ir ātrāka, neinvazīva un pacientam nerada nepatīkamas sajūtas. Ir iespējams veikt arī galvas smadzeņu, kakla, krūšu un vēdera dobuma, kā arī kāju artēriju angiogrāfijas. Angiogrāfiju precizitāte un specifiskums ir identisks invazīvajai digitālajai katetra angiogrāfijai.

Koronarogrāfiju un angiogrāfiju izmeklējumus apmaksā Nacionālais veselības dienests (NVD), ja pacientam ir ģimenes ārsta, kurš ir līgumattiecībās ar NVD, nosūtījums.

Izmeklējumos (asinsvadu kontrastēšanai un vēdera dobuma orgānu datortomogrāfijai ar kontrastvielu) intravenozi tiek ievadīta kontrastviela, tādēļ pirms izmeklējuma jāveic asins analīzes nieru funkciju noteikšanai (kreatinīns un urea).

Cenrādis