Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Sirds izmeklējumi

Sirds izmeklējumi

Mūsu klīnikā iespējama pilnvērtīga sirds un asinsrites izmeklēšana, sākot no pašām vienkāršākajām līdz komplicētām metodēm ar augstu tehnoloģiju piesaisti:

Elektrokardiogrāfija (EKG)

Sirds elektrisko potenciālu grafisks attēls, kurš sniedz svarīgu informāciju par iespējamām akūtas išēmijas pazīmēm pacientiem ar sāpēm krūtīs, nopietniem sirds ritma traucējumiem, atsevišķu sirds daļu palielināšanos un citiem traucējumiem. EKG galvenais uzdevums ir novērtēt miokarda stāvokli un funkciju. EKG pielieto dažādu sirds slimību diagnostikā, dažādu latentu sirds bojājumu noteikšanai.

Veloergometrija (VEM)

Diagnostikas metode fiziskās tolerances novērtēšanais jeb fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu. VEM ir praktiskākais un vērtīgākais kardiovaskulārās sistēmas novērtēšanas veids. Slodzes testu veic ar veloergometru (speciālu velosipēdam līdzīgu trenažieri, kurš aprīkots ar speciālu aparatūru) kontrolējot EKG, sirds frekvenci, mērot arteriālo asinspiedienu, kā arī vēro kādas ir izmaiņas pēc slodzes – vai ir sirds ritma traucējumi, asinsvadu sašaurināšanās, utt. VEM izmanto pacientiem, kuriem ir sūdzības par sāpēm sirds apvidū. VEM palīdzību diagnosticē sirds  slimības. Pacientam ar jau esošu sirds slimību ar VEM palīdzību novērtē ārstēšanas efektivitāti, fiziskās slodzes toleranci, riska faktorus  un prognozi. Šis tests ietilpst arī pacienta padziļinātā izmeklēšanā, ar tā palīdzību var ieteikt piemērotu fizisku slodzi.

Holtermonitorings

24 stundu EKG pieraksts ar datorizētu apstrādi, kas veikts mājas apstākļos un palīdz atklāt sirds bojājuma pazīmes,  ritma un vadīšanas traucējumus ilgākā laika posmā, palīdz novērtēt to smaguma pakāpi un ārstēšanas nepieciešamību. Nepieciešamības gadījumā to veic atkārtoti.

  • ehokardiogrāfija (4D) uz premium klases sonogrāfijas iekārtām  – domāts tieši sirds un asinsvadu izmeklējumiem.
  • CT koronarogrāfija – iegūst informāciju par koronāro artēriju stāvokli, bet papildus var iegūt informāciju arī par sirds dobumiem, sirds sieniņām – miokardu, sirds vārstulēm, perikardu, sirds maģistrāliem asinsvadiem, funkcionālā analīze.

Cenrādis