Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

USG punkcijas biopsija

USG biopsija

Krūts dziedzeru punkcijas biopsija tiek veikta, lai iegūtu krūts audu paraugu, pēc kura nosaka to dabu – labdabīgs vai ļaundabīgs.

Ar mammogrāfiju, ultrasonogrāfiju un citām diagnostikas metodēm var atklāt krūts dziedzeru patoloģiju. Krūts dziedzeru biopsija ir vienīgais veids noskaidrot etioloģiju – izcelsmi.

Pēc iegūto audu apjoma izšķir vairākas krūšu biopsijas metodes, no kurām Medicīnas centrā ARS ir iespējams veikt tādu procedūru:

  • ASPIRĀCIJAS BIOPSIJA

Tas ir perkutāna manipulācija, kuras laikā tiek lietota adata un šļirce, lai aspirētu šķidrumu no cistas vai šūnu paraugus no blīviem veidojumiem. Aspirāts tālāk tiek aizsūtīts uz laboratoriju un mikroskopiski analizēts. Procedūras laikā pielieto intravenozo adatu. Procedūra tiek veikta USG kontrolē, un tās laikā radiologs skatās adatas gaitu ultrasonogrāfa ekrānā. Pēc tam, kad adata ir ievietota veidojumā (patoloģiskajā fokusā), tiek radīts vakuums, un veidojums tiek pilnībā aspirēts (cistas), no tā tiek paņemtas šūnas. Adatas (šļirces) saturs tiek nogādāts laboratorijā, kur tiek veikta tā analīze.

Pēc procedūras tiek uzlikts neliels pārsējs un sieviete/ vīrietis var doties mājās.