Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Artroskopiskās operācijas

Cilvēka skelets sastāv no apmēram 206 kauliem, kuri savā starpā savienoti gan kā nekustīgi savienojumi, gan kā savienojumi ar nelielu kustību apjomu, gan arī kā locītavas. Ikdienā veicot dažādas ķermeņa un ekstremitāšu kustības mēs necenšamies iedziļināties šo kustību norisē. Roka tiek pacelta virs galvas vai kāja saliekta celī daudz nedomājot. Esam raduši paļauties uz sevi līdz brīdim…kad, pēkšņi kaut kas sāk traucēt.

Viena no biežāk traumētajām un, jāsaka, arī vārīgākajām locītavām ir celis. Izteikta slodze pie dažādu kustību apjoma, kā arī visai sarežģītā ceļa locītavas uzbūve nosaka ceļa locītavu biežās traumas un saslimšanas.

Kādas ir biežākās ceļa locītavu sūdzības?

Pacientu sūdzības var iedalīt divās grupās – sāpes un nestabilitāte.

Ceļa locītavu sāpju iemesli:

 • Sāpes jauniem cilvēkiem biežāk saistās ar menisku bojājumu, kas biežāk ir traumatisks (pacients atceras traumas epizodi, pēc kuras attīstījās sūdzības).
 • Vidēja vecuma cilvēkiem biežāk raksturīgi ir menisku plīsumu, bez konkrētas traumas – plīsums attīstās pakāpeniski, audi no slodzes ieplīst un sairst (līdzīgi kā pavalkāta drēbe).
 • Vecākiem cilvēkiem sāpju iemesls ir locītavas deformācija – artroze (deģeneratīva, progresējoša locītavu slimība, kurai raksturīgas pārmaiņas locītavu virsmās).  Locītavu veidojošo skrimšļu virsmas kļūst nelīdzenas, tiek bojāti arī meniski. Artrozei progresējot, parādās izmaiņas kaulos –  osteoartroze. Tā ir lēni progresējoša locītavu slimība, kurai raksturīgs visu locītavas struktūru bojājums, īpaši locītavas skrimšļa sadrupšana un jaunu kaula veidojumu (osteofītu) veidošanās, kas izraisa strukturālas un funkcionālas locītavu izmaiņas.

Otra sūdzību grupa ir nestabilitāte jeb nedrošības sajūta ceļa locītavā. Biežākais iemesls ir locītavas saišu plīsums. Neārstētai un nestabilai locītavai ar laiku vienmēr pievienosies sāpes.

ARS Dienas stacionārā veicam artroskopiskās operācijas:

Operācijas veic:

VIDEO:

 • Ceļu locītavu traumas un to ārstēšana – Ceļu locītavu traumatoloģija – diagnostika, ārstēšana, ceļu locītavu arteroskopija un rehabilitācija!
  Kādi riski veidojas, ja locītavu traumas netiek laicīgi ārstētas? Kāpēc pēc traumām nepieciešams apmeklēt fizioterapeitu?
  Medicīnas centra ARS traumatologi-ortopēdi Dr.Jānis Dobelnieks, Dr. Arnolds Skirmanis un Dr. Igors Ļu par ceļu locītavu traumām, to ārstēšanu un rehabilitāciju pēctraumu un pēcoperācijas periodā.
 • Plecu traumatoloģija un ,,greizo īkšķu” ķirurģiskā ārstēšana – Biežākās plecu locītavu traumas un ārstēšanas iespējas. Hallux valgu jeb ,,greizo īkšķu” ķirurģiska ārstēšanas iespējas. Kāpēc pēc traumām un pēc operācijām ir nepieciešams apmeklēt fizioterapeitu?
  Traumatologs- ortopēds Dr. Arnolds Skirmanis un Dr. Jānis Dobelnieks par rehabilitācijas iespējām pēctraumu periodā. Fizioterapeite Līga Zenfa par Slinga terapijas rehabilitācijas iespējām.
 • Sāpes pleca locītavā! Diagnostikas un ārstēšanas iespējas. – Ja plecs sāp un nepāriet, nevajag ilgstoši mocīties ar sāpēm, jo sliktākajā gadījumā tas var beigties ar pleca locītavas protezēšanu. Pretsāpju medikamenti palīdz tikai īslaicīgi. Anatomisku bojājumu tie novērst nevar, tāpēc ir jāgriežas pie ortopēda, lai veiktu detalizētu pleca locītavas izmeklēšanu. Pleca locītavu artroskopijas Medicīnas centra ARS Dienas stacionārā veic Dr. Arnolds Skirmanis.
 • Ceļa locītavas traumas. Priekšējās krusteniskās saites rekonstrukcija. – Viena no biežāk traumētajām un arī vārīgākajām locītavām ir celis. Izteikta slodze pie dažādu kustību apjoma, kā arī visai sarežģītā ceļa locītavas uzbūve nosaka ceļa locītavu biežās traumas un saslimšanas.

CENRĀDIS