Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Kolposkopija

Kolposkopija

Pasaulē daudzās valstīs kolposkopija tiek piedāvāta kā „zelta standarts” izmeklēšanā visām tām pacientēm, kurām ir izmainītas onkocitoloģiskās analīzes atbildes, lai precizētu diagnozi un tālāko iespējamo ārstēšanu. Šī metode tiek izmantota arī Medicīnas centrā ARS.

Kolposkopija ir ārējo dzimumorgānu un dzemdes kakla saslimšanu diagnostikas metode ar optiskās aparatūras palīdzību. Ja, izmeklējot dzemdes kaklu, ir kādas vizuālas izmaiņas vai arī ārsts ir saņēmis normai neatbilstošu onkocitoloģiskās uztriepes atbildi, izmeklēšana tiek turpināta, izmantojot kolposkopu.

Izmeklēšanas laikā, līdzīgi kā pie parastās ginekoloģiskās apskates, sieviete atrodas uz ginekoloģiskā krēsla, makstī tiek ievadīts ginekoloģiskais spogulis un tad ar kolposkopu, kas ir speciāls ar gaismu aprīkots mikroskops, tiek apskatīts dzemdes kakls un apkārtējie audi vairākkārtīgā palielinājumā. Iegūto attēlu var fiksēt datora ekrānā vai fotogrāfijā, dokumentēt atradni un novērtēt procesa attīstību nākamjās vizītēs. Lai precizētu iegūto informāciju, dažreiz tiek izmantoti arī krāsaini gaismas filtri vai speciāli vielu šķīdumi (etiķskābe vai joda šķīdums), kas redzamo attēlu padara kontrastaināku un īpaši izceļ slimības bojātās vietas.

Ja kāda dzemdes kakla daļa vizuāli ir izmainīta, no tās apskates laikā var veikt biopsiju – paņemt lielāku audu fragmentu papildus histoloģiskai izmeklēšanai.

Plašāku informāciju par kolposkopijas izmeklējumu skaties Latvijas Kolposkopijas biedrības mājas lapā.

Cenrādis