Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Gastroenterologs

Gastroenterologs ir  ārsts, kurš specializējies gremošanas slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Biežākās gastroenteroloģiskās slimības ir barības vada atviļņa slimība (GEAS), kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas slimība, hroniskas zarnu slimības, dažādas izcelsmes aizcietējumi, žultsakmeņi un žultsceļu slimības, arī funkcionālie gremošanas traucējumi.

Kad var būt nepieciešama konsultācija?

Ja ir sūdzības:

 • gremošanas traucējumi;
 • refluksa (atviļņa) slimība jeb dedzināšana;
 • problēmas skārušas barības vadu, kuņģi, divpadsmitpirkstu zarnu, tievās vai resnās zarnas, aizkuņģa dziedzeri, aknas, žultsceļus u.c.;
 • kunģa- zarnu trakta traucējumi;
 • ilgstošas sāpes vēderā;
 • neskaidras izcelsmes vemšana;
 • neregulāra, sāpīga vēdera izeja;
 • ilgstoši aizcietējumi;
 • ilgstoša caureja un/vai asiņu piejaukums fēcēm;
 • negaidīts svara zudums u.c.

Kā sagatavoties vizītei?

Dodoties vizītē pie gastroenterologa, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Tas ārstam palīdzēs iegūt vairāk informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un izvēlēties piemērotāko ārstēšanas stratēģiju. Iepriekš apkopotā informācija taupa arī pacienta laiku un līdzekļus, iespējams, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārto. Vēlams sagatavot informāciju arī par lietotajiem medikamentiem.

Kā notiek vizīte?

Gastroenterologs izvaicā pacientu par sūdzībām un slimību pazīmēm, ēšanas ieradumiem, diētu, tiek veikta pacienta izmeklēšana un izskatīti arī līdzpaņemtie izmeklējumi un precizēta problēma. Ja nepieciešams, ārsts norīko pacientu uz papildus izmeklējumiem, izraksta medikamentus, un nozīmē nākamās vizītes laiku.

Iespējamie papildizmeklējumi

 Publikācijas:

VIDEO:

 • Unikālas iespējas kuņģa zarnu trakta izmeklējumos. – raidījums “Laimīgs un vesels”. Medicīnas sabiedrība ARS gastroenterologi, endoskopisti Dr. Anita LAPIŅA un Sr. Sabri Abdelmasī stāsta par kuņģa – zarnu trakta diagnostikas iespējām ARS Diagnostikas Klīnika. Medicīnas sabiedrība ARS gastroskopijas (augšējās endoskopijas) un kolonoskopijas (apaksējās endoskopijas) izmekle’jumus veic ar modernāko, visjaunākās paaudzes endoskopijas video iekārtu pasaulē Olympus EVIS EXERA III, kas ir visprecīzākā diagnostikas metode agrīnai kuņģa — zarnu trakta diagnostikai un ārstēšanai.
  Aizcietējumu problēmu risinājumi un diagnostikas iespējas. Aizcietējumu izmeklējumi – defekogrāfija un resnās zarnas tranzīta laiks ambulatori ir pieejami tikai Medicīnas sabiedrībā ARS.
 • Plašas iespējas kuņģa-zarnu trakta diagnostikā – radījumā “Laimīgs un vesels” – Gluži vai katrs no mums kaut reizi dzīve ir saskaries ar smaguma sajūtu vēderā, ko var pavadīt sāpes un pat vēdera pūšanās!
 • Gremošanas trakta problēmas raidījumā “Laimīgs un vesels” – LNT raidījumā “Laimīgs un vesels” šoreiz pēc palīdzības vēršas studente Elīna, kurai ir sūdzības, kas saistītas ar gremošanas traktu – dedzināšana un skāba garša mutē. Elīna devās uz konsultāciju pie gastroenteroloģes Oļesjas Basinas, kura nozīmēja medikamentozu terapiju un tālāku ārstēšanu. Lai izslēgtu vēdera dobuma orgānu disfunkciju, radiologs- diagnosts Jeļena Kedrova veica Elīnai vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju ar Premium klases USG iekārtu. Lai izvērtētu barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas stāvokli, gastroenterologs-endoskopists Anita Lapiņa Elīnai veic augšējo endoskopiju ar augstas klases videoendoskopa aparātu. Balstoties uz izmeklējumu rezultātiem, Elīnai tiek uzstādīta diagnoze – atviļņa slimība. Dermatologs Juris Lielbriedis konsultē par ādas izmaiņām. Uztura speciāliste Anna Nikolajeva sniedz Elīnai uztura rekomendācijas.
 • Vēdera pūšanās iemeslus skaidrosim raidījumā “Laimīgs un vesels!” – LNT raidījuma „Laimīgs un vesels” īpašais ciemiņš – Inga no Tukuma novada. Šī raidījuma ietvaros noskaidrosim vēdera pūšanās iemeslus un kā likvidēt nepatīkamo sajūtu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Medicīnas sabiedrības ARS terapeite Dr. Lāsma Četvera sastādīs nepieciešamo izmeklējumu plānu un nozīmēs papildus ārstu konsultācijas – pie gastroenteroloģes Dr. Skaidrītes Mežeckas, kā arī vēdera dobuma USG, kuru veic radiologs-diagnosts Dr. Reinis Lagums un augšējo endoskopiju-gastroskopiju, kuru veic gastroenteroloģe, endoskopiste Dr. Anita Lapiņa.