Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Reimatologs

Reimatologs ir speciālists, kurš ārstē kaulu un locītavu, kā arī saistaudu un tā sauktās sistēmslimības, kuru gadījumā iesaistītas vairākas orgānu sistēmas (piem, sirds-asinsvadu sistēma, nieres, aknas, āda, utml.)

Zināmākās no reimatiskajām slimībām:  osteoartrīts, reimatoīdais artrīts, sistēmiskā sarkanā vilkēde, sklerodermija, dažādi artrīti (reaktīvs artrīts, psoriātisks artrīts, artrīts pacientiem ar hroniskām iekaisīgām zarnu slimībām), miozīti (muskuļu iekaisīgi bojājumi), vaskulīti (asinsvadu iekaisīgas slimības).

Visbiežāk pacienti nokļūst pie reimatologa, sūdzoties par:

  • locītavu sāpēm un pietūkumu;
  • ilgstoši paaugstinātu temperatūru;
  • svara zudumu;
  • vispārēju nespēku;
  • muskuļu sāpēm;
  • izsitumiem uz ādas un cita veida ādas bojājumiem.

Reimatiskās slimības ir sarežģītas un ne vienmēr viegli diagnosticējamas. To ārstēšana bieži ir starpdisciplināra – iesaistīti tiek imunologi, infektologi, nefrologi, hepatologi, kardiologineirologi, traumatologi – ortopēdi u.c., kā arī fizikālās terapijas un fizioterapijas speciālisti.

Mūsu klīnikā konsultācijas sniedz reimatoloģe Tamāra Zavgorodnaja, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties ar citiem speciālistiem. Pieejamas visplašākās diagnostikas iespējas: gan laboratorijas izmeklējumi (E. Gulbja laboratorija), gan ultrasonogrāfija (iekšējiem orgāniem, locītavām un saistaudiem), gan attēlu diagnostikas izmeklējumi (rentgens, magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija) u.c.

Viena no būtiskām reimatisko pacientu atveseļošanās procesa sastāvdaļām ir rehabilitācija – īpaši, ja skartas locītavas. Medicīnas sabiedrībā ARS pieejama:

Video:

  • Artrīts. Reimatoīdais artrīts –  Vispārējs nespēks, nogurums, svīšana, locītavu sāpes, kas saistītas ar laika maiņu vai fizisku slodzi, pietūkums, stīvums vai, kā pacienti saka, “nogurušas kājas” – tie ir galvenie simptomi, kam jāpievērš uzmanība, ja ir aizdomas par ARTRĪTU.
  • Bērnu reimatologs Dr.Ruta Šantere – „Ar visām reimatoloģiskajām slimībām ar kurām slimo pieaugušie slimo arī bērni” – skaidro Medicīnas sabiedrības ARS bērnu reimatoloģe Dr. Ruta Šantere.